Můj život v kostce

Od dětství vzhlížím k nebesům a proto mou největší výzvou je zůstat uzemněn.

Vyrostl jsem v Rybitví kde to není špatný. Nenechat se semlít školským systémem, bylo obtížné ale část svobody jsem si přece jen uchoval. Nebylo to zadarmo. Důtky všech kategorií a později i dvojky a trojky z chování. Dost náročné pro kluka, který se nebyl agresor a přesto byl hodnocen jako oni. Svoboda se v té době neodpouštěla:)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Kromě modelářství jsem také závodil na koních. Na střední škole jsem však školou byl donucen s jezdectvím přestat. Přihlásil jsem se do aeroklubu ale ani tam jsem nebyl přijat. Náročná doba, protože k obojímu jsem se cítil být povolán.

Vojenská služba byla temnou nocí mé duše. Téměř dva roky bez jakéhokoliv užitku. Nakonec jsem systému podlehl i já. Přežít tuhle dobu mi pomohly psí duše, se kterými jsem trávil hodně času jako psovod.

Ze zeleného mundůru jsem přišel do země krátce po sametové revoluci. Zkusil jsem dvě zaměstnání a zjistil, že tudy pro mne cesta nevede. Nikde jsem nezůstal déle než 3 nekonečné měsíce.

Sláva

Být slavný byla v té době moje docela silná touha. Působil jsem jako DJ a po čase i jako rozhlasový moderátor. V té době mne obě činnosti bavily a svým způsobem i naplňovaly.

Také jsem chvíli jezdil automobilové závody. Velmi lákavé prostředí pro mladého kluka a je velmi snadné podlehnout pocitu, že na to mám. Stálo mne to tehdy všechny mé peníze, když jsem se snažil zapadnout mezi ty o kterých jsem si myslel, že jsou bohatí.

Po nějaké době jsem si uvědomil, že mi nevyhovuje nemít peníze. Obě činnosti (DJ i rádio) mne finančně saturovaly jen taktak.

Vnitřní život

Bylo mi dvacetčtyři a po ukončení dlouhodobého vztahu, zamilování do jiné slečny, která mne nechtěla jsem se najednou ocitl v prázdnotě a depresi. Nevěděl jsem co se svým životem dál. Pochopil jsem, že život jak jsem jej žil, není to pravé. Že to možná nejsem já. Objevil jsem duchovní cesty, knihy a semináře. Téměř ze dne na den jsem se z playboje stal mnichem. Pro mé okolí to byl šok a nějaký čas trvalo než jsem našel rovnováhu mezi vnitřním a vnějším životem, kterou vlastně stále hledám a nacházím.

Peníze

Pro jednoho klienta jsem tehdy vymýšlel reklamy a tak jsem si řekl, že to můžu dělat i za peníze. Ačkoliv jsem z reklamní branže znal pouze pojem rozhlasová reklama. Založil jsem agenturu a během pár let se z ní stala největší v kraji. V té době mne práce bavila a bylo velké dobrodružství podnikání rozvíjet.

Už nějakou dobu jsem šel cestou meditací, intenzívního cvičení TaiJi a osobního rozvoje. Začal jsem cestovat do Asie a Jižní Ameriky. Firmu jsem vedl jako místo kde se rozvíjíme všichni.

Krátce po rozběhu firmy jsem si začal plnit svůj letecký sen, který jde se mnou od ranného dětství. Firma mi umožňovala nemalé investice do mého leteckého rozvoje.

Postupem času mne podnikání přestalo uspokojovat a přinášet radost. Trvalo mi dlouho než jsem se odhodlal vzdát se “zlaté klece” a firmu prodat. Na jaře 2014 se to podařilo a mně se velmi ulevilo.

Od té doby jsem na volné noze a občas poskytuji konzultace v osobním rozvoji ale mou hlavní činností je létání na leteckých dnech se svým akrobatickým dvouplošníkem a především s akrobatickou skupinou The Flying Bulls Aerobatics Team.

Po roce, kdy jsem odpočíval jsem absolvoval výcvik “Mužská síla”, který mne coby muže velmi podpořil. Nedávno dozrál nápad realizovat podporující programy pro lidi, kteří se prostě chtějí mít dobře a realizovat své sny. V tom cítím své poslání stejně jako když představuju krásu létání lidem na leteckých dnech.

Je mnoho výzev přede mnou a velmi se na ně těším

Jan