Přednášky a konzultace

Téma \"ŽIVOT JAKO LÉTÁNÍ – LÉTÁNÍ JAKO ŽIVOT\"

Přednášky pro firmy, společnosti i společenství

Témata přednášek

Komfortní zóna

Dělej co miluješ a miluj to co děláš

Motivace

Inspirace

První krok

Poznala jsem Honzu v 90. letech, to byla doba, kdy se mohlo vše a kdo měl jen trochu chuti a odvahy, začal, zkoušel a dělal. A přesně takový byl Honza. Nebál se, zkoušel, dělal a vždy mi připadalo, že je o krok napřed. Pak jsem ho dlouho neviděla, až jsem jednou narazila na knížku Na křídlech racků. Tolik inspirace! Zase byl Honza o tolik napřed. Přednáška, kterou jsem dala svým kolegům (obchodním manažerům a kolegům z projektových týmů) prý sedla „jako zadek na hrnec“. Honzova přednáška je ze srdce, z nitra, z prožitku. Každý z nás si v ní našel to svoje, odpovědi na otázky, které sám sobě klade a možná se bál je položit nahlas. Bavilo mě to, inspirovalo, potěšilo a uvědomuji si, že jsem se dokázala posunout o krůček dále. Honzo, díky za upřímný projev vycházející ze zkušeností, z pokory a z nadhledu. Na tvé práci je vidět, že děláš co miluješ a miluješ co děláš. S úctou, Petra
Petraobchodní ředitelka

Příklad obsahu přednášky na téma

Přednáška

\"ŽIVOT JAKO LÉTÁNÍ – LÉTÁNÍ JAKO ŽIVOT\"

Přednáška ŽIVOT JAKO LÉTÁNÍ - LÉTÁNÍ JAKO ŽIVOT

Inspirativní přednáška s workshopem o životních principech a principech v létání.

Podíváme se na vaše projekty tak, jako kdybychom zrovna letěli a tedy šlo nám o život. Tento pohled odhalí světlé i stinné stránky vašeho projektu ať už chystaného, či běžícího.

Naučíme se spolu efektivní metody zvládání stresu, které používám jako show pilot před vystoupením, abych se zkoncentroval a poté po vystoupení, abych uvolnil nahromaděný adrenalin a vrátil se do standardního uvolněného režimu těla.

Pro zájemce nabízím možnost si toto vše procvičit i v praxi - tedy ve vzduchu.

Možná se to někomu bude zdát zvláštní porovnávat život s létání, ale já vidím obdobné principy. Stejné principy v byznyse, v projektech životních anebo právě v tom létání. A protože jsem srdcem pilot a létám celý svůj život, rozhodl jsem se s vámi podělit o některé principy “letu životem”.

Určeno jako motivační přednáška pro firmy.

Počet posluchačů není omezen.

Obsah přednášky

V přednášce se dotkneme principů, které jsou univerzální pro vedení firmy, projekty nebo byznys. Postupně se podíváme na tyhle otázky:

 • potřebuji udělat předletovou prohlídku, zda je mé letadlo či projekt v pořádku a schopen jakéhokoliv bezpečného letu. Zkontroluji tedy vše důležité a můžu letět?

 • mám dost paliva až do cílové destinace = mám dost vnitřní energie rozjet tenhle projekt, mám na to peníze, či kde je vezmu?

 • kdo se mnou poletí, potřebuji kopilota či další posádku = kolegové, obchodní či životní partneři

 • odkud letím = znám dobře svou výchozí pozici?

 • kam letím = jsem obeznámen s letištěm, kde chci přistát - kam vlastně směřuji v životě/byznyse? Mám představu, jaké to má být “až”?

 • potřebuji mezipřistání = vydrží mi mé zdroje celou dobu, nebo potřebuji “dotankovat” po cestě?

 • jak řešit krizové situace? Paradoxně úplně stejně jako v letadle..

  Těchto otázek je mnoho a můžeme se na ně spolu podívat a zodpovědět je. Vždycky je totiž lepší vědět než nevědět.

Aktivity v Pardubicích

 • vedení mužských kruhů
 • vedení společných kruhů a sdílení pro ženy i muže
 • vedení “otužovací” skupiny metodou Wim Hof
 • společné projektové a byznys kruhy a sdílení
 • přednášky a mentoring v oblasti byznysu (20-ti leté zkušenosti jako podnikatel)

Reference

„Řídit“ letadlo je krásné, je to osvobozující, ale pád bolí. A u Honzy musíte obdivovat už to, že se v tak krátkém čase po velmi ošklivém pádu zase do letadla a k létání vrátil. Když chcete něco dokázat, jdete za svým cílem a stejně jako ve velkém dopravním letadle se navíc ujistíte, že předletová kontrola pomůže odkalit co nechcete řešit za letu.
A i když nastanou, právě jistota u přípravy Vás uklidní k tomu, vystoupit o krok dál. O krok z komfortní zóny. Příprava, píle a cíle jsou přesně definice ve velmi milém, lidském a profesionálním projevu Honzy k publiku. Až si říkáte, že to vypadá tak jednoduše – padat a vstávat.
Daniel A.
Honzu jsme měli jako hosta v ABB např. pro skupinu talentů, jako tzv. “inspirational speakera”. Jeho přednáška byla poutavá, daly se v ní najít praktické rady do života na základě vlastní zkušenosti, někdy drahně vykoupené. Co lidé oceňovali navíc k obsahu byla zejména Honzova autenticita a upřímnost.
Magdalena V.
Moc se mi Honzova přednáška líbila. Byla velmi autentická a dokazuje, že svoje myšlenky opravdu prožil. Dobře odhadl své publikum a řekl, co jsme zrovna potřeboval slyšet. Doporučuji.
Lukáš S.
Silné a inspirativní.
David Ř.
Měla jsem za sebou pár kurzů pole dance, svoji tyč v obýváků a asi tak sto tísíc na stavebním spoření. Když jsem se setkala s Honzou a řekla mu o své vizi - provozovat taneční studio, které bude propojovat lidi s jejich vášní - podpořil mě na plné čáře. Přicházely velké pochyby - co když to nevyjde, co když nakoupím tyče za půl milionu a pak se na nich budu točit sama a ještě zkrachovalá. Tehdy mi Honza řekl jednu z nejzásadnějších vět, které mi změnily můj přístup k podnikání "Dokud to nezkusíš, nikdy se nedozvíš, jak to bude. Ano, třeba zkrachuješ, ale je lepší mít tu zkušenost než celý život přemítat o tom, jaké by to asi bylo..." Dnes vlastním dvě taneční studia, kolem mě je spousty báječných lidí, které jsem kvůli svému podnikání potkala a za něž jsem vděčná. Před pěti lety mě inspiroval člověk s úplně jiné branže a se zcela jinými životními zkušenostmi než jsou ty mé-udělat ten první nejdůležitější krok. Nechte se inspirovat také - stojí to totiž za to.
Zuzana Kňavováchoreografka a majitelka tanečního studia
Co mám napsat o Honzovi? No jsou 2 cesty. Buď to napíšu jednou větou a nebo… no… více větami 🙂 Začnu jednou. Honza prakticky vždycky trefí do černého!! 🙂 A to by mohlo stačit, ne? Ale to by zase byla škoda. A ono se i lehké dovysvětlení může hodit. To, že Honza trefuje do černého je zároveň zárukou, že Vás to téměř vždy nasere 🙂 A tady se to dělí, tady je bod zlomu 😉 Kdo nasrajnej zůstane, ten se nikam neposune a ten za Honou ani nemusí chodit, protože mu nemá co dát. No a ten, komu po kratším či delším čase (to je fuk) dojde, že má pravdu a že důvod nasranosti je jen a jen to, že se Honzovi podařilo najít Vaše bolavé a slabé místo, pak vznikne úžasný, magický prostor pro další společnou, ale hlavně vlastní práci na sobě a úplně jiný, lepší a hlavně opravdovější život. Váš život!! Není to vždycky jednoduchý a někdy to trvá, než si to člověk přizná, ale stojí to za to. Vždycky!!
Martin Langrhudebník