AUTORSKÉ ČTENÍ S RECITÁLEM + informace pro pořadatale

JAN RUDZINSKYJ - NA KŘÍDLECH RACKŮ

DOPROVÁZENO RECITÁLEM MARTINA \"MARTIASE\" LANGRA

\"Píšu o tom, co jsem se naučil cestou a přirovnávám život ke svému milovanému létání - neboť, vše je jedno.\"

Jan Rudzinskyj

Kniha

NA KŘÍDLECH RACKŮ

JAK JSEM LÉTAL A PADAL

Termíny setkání a místo zveřejníme do půlky března, nechte nám  svůj email, o termínu a místě vás budeme informovat emailem.

Chcete Autorské čtení uspořádat u vás?

Moje kniha "Na křídlech racků"

V roce 2009 jsem začal psát svou druhou knihu. NA KŘÍDLECH RACKŮ. Trvalo dalších pět let než se mi ji podařilo dokončit. Při jejím psaní jsem byl hodně inspirován Richardem Bachem - proto ten název. Děj je však absolutně autentický.

Píšu o své nehodě v roce 2006. Píšu o beznaději, když jsem ležel rozlámaný v nemocnici, s více než dvěma metry jizev na těle - ty na duši už nepočítám :). Píšu o naději, když jsem přesvědčoval doktory, že budu zdráv a po pouhých šesti měsících jsem začal zase lítat.

Program Autorského čtení 

Autorské čtení

Honza přečte vybrané kapitoly ze své knihy Na křídlech racků. Je bývalý moderátor rádia a rovněž sám načetl audioknihu Na křídlech racků. Ukázku z audioknihy najdete tady.

Hudební recitál

 

Martias (vlastním jménem Martin Langr) je zpěvák, kytarista, skladatel a textař, odvěký přítel Jana Rudzinského. Zpestřuje autorské čtení svými vlastními skladbami nebo osobitými akustickými verzemi písní především Stinga, ale i U2, Queen a dalších.

Inspirativní přednáška

Honza rád sdílí svůj životní příběh, vyprávět je o čem a nejraději inspiruje své posluchače tím, jak žít to, co vás baví. Je bývalý automobilový závodník, DJ, rádiový moderátor a podnikatel.

Prošel si transformující životní zkušeností, když v roce 2006 přežil nehodu na letecké show v Bratislavě, kdy mu jeho kolega zezadu urazil kus letadla a Honza se zřítil kolmo na zem z 60 metrů.

Dnes se věnuje především létání. Vedle létání v týmu světoznámé letecké akrobatické skupiny Flying Bulls ze stáje RedBull je současně pilotem historických letadel na airshow, zážitkovým pilotem, testpilotem a instruktorem létání a jako spisovatel má na svém kontě dvě knihy.

Autogramiáda

Součásti programu může být autogramiáda, knihy budou k dispozici v dostatečném množství.

Chcete uspořádat Autorské čtení s Janem Rudzinským?

Podmínky pro pořadatele

 • Honorář autora
  Autor knihy Na křídlech racků Jan Rudzinskyj se zúčastní autorského čtení bez nároku na honorář, stejně tak jeho muzikální doprovod Martin Langr. Autor bude rovněž krýt náklady na dopravu do vybraných měst.
 • Pronájem prostoru
  Za pronajmutí prostoru zodpovídá pořadatel a nese i náklady na pronájem prostoru (ideálně ve vlastních prostorách pořadatele). Náklady může pokrýt výtěžek z dobrovolného (ne povinného) vstupného. Autor si vyhrazuje právo na konečné slovo ohledně výběru prostoru.
 • Promo materiály
  Pořadatelům bude na vyžádání poskytnut vizuál letáku pro propagaci akce Autorského čtení velikosti A3, jehož obsah bude vycházet z informací na této webové stránce.
 • Kontaktujte nás
  Pokud chcete uspořádat Autorské čtení s Janem Rudzinským a Martinem Langerem, kontaktujte jejich manažera Kamila Kabáta. Kamil Kabát, 603 440 654, kk@kamilkabat.cz

Jan Rudzinskyj

\"Už od dětství vzhlížím k nebesům, a proto mou největší výzvou je zůstat uzemněn.

Vyrostl jsem v Rybitví, kde to sice není špatný, ale nenechat se semlít školským systémem bylo dost obtížné. I tak jsem si část svobody přece jen uchoval, byť to nebylo zadarmo. Důtky všech kategorií a později i dvojky a trojky z chování.

Být slavný byla v té době moje docela silná touha. Působil jsem jako DJ a po čase i jako rozhlasový moderátor. Tehdy mne obě činnosti bavily a svým způsobem i naplňovaly. Také jsem chvíli jezdil automobilové závody.

Po ukončení dlouhodobého vztahu jsem se najednou ocitl v prázdnotě a depresi. Nevěděl jsem, co se svým životem dál. Pochopil jsem, že život, jak jsem jej žil, není to pravé. Že to možná nejsem já. Objevil jsem duchovní cesty, knihy a semináře. Téměř ze dne na den jsem se z playboye stal mnichem. Pro mé okolí to byl šok a nějaký čas trvalo, než jsem našel rovnováhu mezi vnitřním a vnějším životem, kterou vlastně stále hledám a nacházím.

Krátce po rozběhu firmy jsem si začal plnit svůj letecký sen, který jde se mnou od raného dětství. Firma mi umožňovala do mého leteckého rozvoje nemalé investice.

Po mnoha letech mne podnikání přestalo uspokojovat a přinášet mi radost. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal vzdát se „zlaté klece“ a firmu prodat. Nakonec se to podařilo, a mně se velmi ulevilo.

Od té doby jsem na volné noze a mou hlavní činností je létání na leteckých dnech se svým akrobatickým dvouplošníkem a především s akrobatickou skupinou The Flying Bulls Aerobatics Team.\"

Jan

Martin Langr

Martias (vlastním jménem Martin Langr) je zpěvák, kytarista, skladatel a textař, odvěký přítel Jana Rudzinského. Zpestřuje autorské čtení svými vlastními skladbami nebo osobitými akustickými verzemi písní především Stinga, ale i U2, Queen a dalších. Ukázky na Bandzone a webu www.martias.cz.